2021 Regional Nominees

Culture of Philanthropy

2021 Culture of Philanthropy Pearl Award Nominees

NORTHERN REGION

Dodi Callister nominated by Mona Rabago and Kelly Anderson
Brandi Peters nominated by Brad Yates
Matthew Dalstrom nominated by Alina Llanas
Paula Carynski nominated by Ryan Duvall
Julie Swimelar nominated by Traci Beauchamp
Meagan Rothrock-Magana nominated by Emily Pariseau
Lisa Campbell nominated by Jennifer Burrow

Sheila Standfield nominated by Ricki Hickok
Katherine Fiste nominated by Andrea Witalka
Diane Zimmerman nominated by Katelyn Thomas
Patty Kohli nominated by Jean Arvan
Brian Reiter nominated by Casey Yang
Courtney Johnson nominated by Brienna Thompson
Julie Ball nominated by Jessica Pherigo

WESTERN REGION

Robert Ayers nominated by Greg Kneer, Pamela Bloomfield,
Patty Gustafson and Stephanie Hilten
Frances Young nominated by Kelly Bogowith
Ketra Stewart nominated by Pam McNelly

Jessica McAllister nominated by Kelly Tanney
Breanne Cinnamon nominated by Amanda Kocis
Jadyn Dwyer nominated by Elizabeth Trimble
Valarie McBride nominated by Gina Tang

 

METRO REGION

Mary Grimm nominated by AJ Quercaigrossa,
Kathleen Kinsella and Sarah Danahy
Teresa Cabel nominated by Anthony Lipe
Karen Golden nominated by Annie Smith

 

Sarah Garla nominated by Mary Cathleen Scheurich
Jessica Huguelet nominated by Lama Alsalah
Jessica Alsen nominated by Laura Losoya

 

CENTRAL REGION

James McGee nominated by Ryan Luginbuhl
Quinton Brown nominated by Luwanna Ogilvie
Chris Karpowicz nominated by Kim Mitchell and Amy Paul
Marc Knepp nominated by Christen Bergstresser
Chuck Aprahamian nominated by Liz Brooks
Bernice Gordon-Young nominated by Timothy Drew
Mary Stapel nominated by Scott Barrows
Sara Hoyle nominated by Morgan Altshue
Rachael Dippel nominated by Heidi McDaniels
Jacqueline Buurman nominated by Elli Rickert
Pamela Doloszycki nominated by Katie Doloszycki
Casey Sager nominated by Abby Brow
Tacira Williams nominated by Latosha Weatherly

 

Melissa Damron nominated by Alicia Read
Karrie Barrick nominated by Annteana Allen
Tina Kuhel nominated by Annteana Allen
Stacy Dickerson nominated by Annteana Allen
Brandi Weyers nominated by Debbie Trau
Randy Wolfe nominated by Joe Morrow
Melissa Derham nominated by Brooke Bristol
Priscilla Lyles nominated by Amy Hasty
Lorrie Harmon nominated by Cathy Hochstatter
Allison Minehan nominated by Sarah Martin
Eric Pennington nominated by Dawn Johnson-Taylor
Brooke Escobar nominated by Taylor Milsteadt
Rebecca Marold nominated by Janelle Sylvester

 

EASTERN REGION

Jennifer Compton nominated by Brad Solberg and Debbie Michenfelder
Rachel Lilienthal nominated by Kendra Mayfield
Cynthia Sanderson nominated by Jennifer Ahearn
Erin Kennedy nominated by John Mejorado
Keith Thomas nominated by Karen West and Steve Drennan
Carolyn Campbell nominated by Ginger Howe
Deacon Gayle Cyrulik nominated by Shelly Kern
Susan Lucia-Hausmann nominated by Sara Doornbosch
Michelle Doggett nominated by Haley Hendrickson
Caesar Talili nominated by Trenton Moody
Jennifer Little nominated by Gloria Beale
Kerri Shafer nominated by Lori Farris
Jennifer Piotrowski nominated by Amy Ahrens
Julie Matson nominated by Jennifer Kay
Molli Mcclure nominated by Cailin Westfall

Jennifer Mills nominated by Alissa Smith
Sarah Knapp nominated by Angee Steiner
Tiffany Washington nominated by Augusta Hoffstatter
Tina Tinalgo nominated by Julie Davis
Megan Phelan nominated by Brook Walsh
Feiteng Su nominated by Virginia Bolan
Tanaia Cropp nominated by Flo Verci-Cantwell
Kristine Oliger nominated by Osariemen Burkowski
Suzanne Schultz nominated by Hanane Ayare
Neil Evans nominated by Anwaruddin Syed
Alison Baker nominated by Felicia Burton
Joanne Carter nominated by Ann Miller
Veronica Burton nominated by Madison Weldon
Latia Danner nominated by Tania Croop
Stella Zappavigna nominated by Samantha Gage